Архів рубрик ‘ДОБРОГО ВАМ ЗДОРОВ’Я’

“Любіть себе і хваліть за найменший успіх. Тоді депресія вас не здолає”

У  цьому році Всесвітній день здоров’я, який відзначався 7 квітня, був присвячений профілактиці депресії. Адже, за прогнозами ВООЗ, до 2020 року ця недуга може вийти на перше місце по інвалідизації, залишивши позаду серцево-судинні та онкологічні захворювання. Про те, як захистити себе від суцільного потоку негативу, як не платити власним здоров’ям за перенесену несправедливість чи образи, […]

12345 (Без оцінки)
Loading...

Ліки стають доступнішими

У  квітнІ в Україні, і на Полтавщині зокрема, стартувала урядова програма “Доступні ліки”. Вона поширюється на ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми.
Ліки можна отримати в аптеці безкоштовно або з незначною доплатою лише за рецептом. Виписувати рецепти на безкоштовні ліки можуть лише сімейні лікарі центрів первинної медико-санітарної допомоги, в тому числі – […]

12345 (Без оцінки)
Loading...

На Полтавщині 23 пацієнти живуть із пересадженими нирками

Центр нефрології та діалізу обласної клінічної лікарні імені М.В.Скліфосовського – єдиний в області заклад, де надається високоспеціалізована допомога дорослим хворим у повному обсязі. Тут впроваджуються наукові розробки, нові форми і методи діагностики та лікування, тренінги, наради, виїзди обласних фахівців у міста та райони. Докладніше про це розповідає завідувач Центру, головний позаштатний нефролог департаменту охорони здоров’я […]

12345 (Без оцінки)
Loading...

У нашій області – чотири госпітальних округи

Що таке госпітальний округ?
Це об’єднання в єдину мережу медичних закладів на відповідній території, що забезпечує надання вторинної (спеціалізованої) допомоги мешканцям цієї території. Одна або кілька лікарень, обраних мешканцями як опорні, значно підсилюються, інші – перепрофільовуються в спеціалізовані лікарні, діагностичні, реабілітаційні центри, хоспіси, будинки для літніх людей тощо.
Навіщо об’єднуватися
Якщо хірург робить усього кілька операцій на тиждень, […]

12345 (Без оцінки)
Loading...

Ходить сон край вікон…

А  якщо не ходить? Наслідки тривалого порушення сну можуть бути дуже серйозними. То що ж робити, якщо дошкуляє безсоння?
Нашу активність регулює “внутрішній годинник”
– Людина проводить уві сні близько третини свого життя, адже потребує близько 8 годин сну щодня. Час від часу трапляється, що ми не можемо заснути вночі, але зазвичай це триває не більше 2–3 […]

12345 (Без оцінки)
Loading...

Рахіт – це дефіцит вітаміну D

Щоб його уникнути, потрібні сонячні ванни, раціональне харчування та вчасна профілактика.
Вітамін D виробляється шкірою під дією ультрафіолетових променів, а також міститься в деяких продуктах: риб’ячий жир, жовток, молочні продукти. Він сприяє засвоєнню кальцію і правильному його розподілу в організмі, що дуже важливо для розвитку кісткової тканини, роботи центральної нервової системи та інших органів.
З чого починається […]

12345 (Без оцінки)
Loading...

Чуже взуття – джерело небезпеки

На дерматомікози страждає чверть населення земної кулі. Інфекція передається через контакт із зараженими поверхнями, носіння чужого взуття. Якщо хтось у сім’ї страждає на грибкову інфекцію, можливе зараження через рушники, губки, шкарпетки, домашнє взуття. Сприяють розвитку дерматомікозів мікротравми шкіри, безконтрольне вживання ліків, недотримання правил особистої гігієни, порушення імунної системи, цукровий діабет.
Грибкові захворювання – мікози, оніхомікози – […]

12345 (Без оцінки)
Loading...

“Змінюється філософія роботи з пацієнтами – лікар повинен працювати з факторами ризику конкретної людини, а не з пігулками”

Про це на брифінгу розповів журналістам директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак. Ішлося також про інші інновації у галузі охорони здоров’я – реєстри пацієнтів, декларації з лікарями, планування госпітальних округів.
– Змінюється не розташування амбулаторій і ФАПів (вони залишаються, де й були), а принцип їх фінансування. Усі ресурси, призначені для первинної ланки, будуть сконцентровані у […]

12345 (Без оцінки)
Loading...

Пріоритет – малоінвазивним операціям

Чотири роки тому, після реорганізації травматологічної служби Полтави, у реконструйованому корпусі обласної клінічної лікарні        ім. М. В. Скліфосовського запрацювало ортопедо-травматологічне відділення, оснащене  новітнім обладнанням. Завдяки цьому змінилася якість надання  медичних послуг: від ургентної допомоги до складних операцій із ендопротезування, хірургічного лікування переломів (кульшових, кісток тазу та інших). Цього року впроваджено також оперативне втручання на великих […]

12345 (Без оцінки)
Loading...

Що б таке з’їсти, щоб не захворіти на рак?

Із цим запитанням ми звернулися до фахівця. Адже захворіти на рак протягом життя ризикують кожен третій чоловік і кожна п’ята жінка.
Про жорстоку статистику онкопатології та про те, яким чином знизити ризики, говоримо з лікарем, хірургом-онкологом Кременчуцького обласного клінічного онкологічного диспансеру Богданою ПАНТЕЛЕЙМОНЕНКО.
Найвагоміша причина – погана екологія
– Палеонтологи виявили ракові ураження кісток динозаврів, що жили […]

12345 (Без оцінки)
Loading...